}
Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaOfertaSYSTEMY ZARZĄDZANIA BUDYNKIEM

SYSTEMY ZARZĄDZANIA BUDYNKIEM

 • Realizujemy kompleksowo systemy zarządzania instalacjami technicznymi w budynkach (ang. BMS) z wykorzystaniem otwartych protokołów komunikacyjnych automatyki budynkowej: Lonworks, BACNet, Modbus.  Systemy nasze umożliwiają zdalny nadzór i zarządzanie instalacjami z wykorzystaniem Internetu. Pozwalają na analizę i optymalizację zużycia energii ,przyczyniając się do redukcji emisji CO2.

  System BMS

  System BMS to nic innego jak system zarządzania budynkiem, bardzo często nazywany również automatyką budynków. Takie rozwiązanie w szczególności praktykowane jest w przypadku tych nowoczesnych budynków i tych, które określane są mianem inteligentnych. 

  Warto jednak mieć na uwadze, że system BMS odnosi się przede wszystkim do sterowania funkcjami technicznymi budynku. Systemy te można podzielić na dwa podsystemy. Pierwsza z nich dotyczy zasilania oraz sterowania energią elektryczną. Chodzi tu głownie o elementy takie jak urządzenia i układy zasilania awaryjnego, instalacje oświetleniowe, zabezpieczenia i rozdzielnie elektryczne czy sterowanie oraz monitorowanie zadań. Drugim podsystemem jest sterowanie komfortem. Do tego podsystemu można zaliczyć między innymi sterowanie klimatyzacją, wentylacją, ogrzewaniem, oświetleniem, nagłośnieniem czy sprzętem audio wizualnym. 

  System BMS na wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, iż jest on w stanie na bieżąco archiwizować oraz przetwarzać wszystkie dane, jakie nieodłącznie związane są z bieżącym stanem danej instalacji. Bardzo często sterują również nimi w sposób automatyczny ewentualnie półautomatyczny (w zależności od przypadku). Takie przechowywanie danych pozwala na bardzo szybkie wychwycenie i natychmiastowa naprawę powstałych anomalii w działaniu jakiegokolwiek elementu wchodzącego jaki tworzy system BMS. 

  Dzięki zastosowaniu systemu BMS można przede wszystkim znacząco obniżyć koszty eksploatacji budynku, co ma bardzo duże znacznie niezależnie od tego, czy to budynek prywatny czy użytku publicznego.