}
Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaOfertaSYSTEMY ZARZĄDZANIA BUDYNKIEM

SYSTEMY ZARZĄDZANIA BUDYNKIEM

 • System BMS - zintegrowany system zarządzania budynkiem

  System zarządzania budynkiem BMS to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na efektywne zarządzanie nieruchomościami. W dzisiejszych czasach, gdzie energooszczędność i ekologia stają się coraz bardziej ważne, systemy zarządzania budynkiem pozwalają na oszczędności w zakresie zużycia energii, co przekłada się na niższe koszty utrzymania nieruchomości.

  Systemy zarządzania budynkiem składają się z wielu komponentów, które pozwalają na monitorowanie i kontrolowanie różnych aspektów nieruchomości. Są to między innymi systemy oświetlenia, klimatyzacji, ogrzewania, wentylacji, monitoringu, kontroli dostępu czy systemy bezpieczeństwa.

  Dzięki zastosowaniu systemów zarządzania budynkiem, można uzyskać wiele korzyści. Przede wszystkim, poprawiają one komfort i jakość życia użytkowników budynków, a także zwiększają ich bezpieczeństwo. Odpowiednio zaprogramowane systemy oświetlenia, klimatyzacji czy ogrzewania pozwalają na dostosowanie warunków w pomieszczeniach do indywidualnych potrzeb mieszkańców lub pracowników.

  System BMS zarządzania budynkiem pozwala także na obniżenie kosztów eksploatacji nieruchomości. Dzięki precyzyjnemu monitorowaniu zużycia energii, można skutecznie kontrolować koszty i wprowadzać zmiany, które przyczynią się do ich zmniejszenia. W ten sposób, można znacząco zmniejszyć wpływ nieruchomości na środowisko naturalne, co jest szczególnie ważne w kontekście dzisiejszych wyzwań ekologicznych.

  System BMS - co to jest i na czym polega?

  System BMS to skrót od anglojęzycznego terminu BMS Building Management System, czyli System Zarządzania Budynkiem. Jest to zaawansowany system komputerowy, który pozwala na kontrolowanie i zarządzanie różnymi funkcjami w budynkach, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja, kontrole dostępu, alarmy, a nawet systemy bezpieczeństwa.

  Głównym celem systemu BMS jest umożliwienie efektywnego i zintegrowanego zarządzania budynkiem poprzez automatyzację różnych procesów i ich optymalizację. Dzięki temu, można uzyskać lepszą wydajność energetyczną, zapewnić bezpieczeństwo użytkowników budynku i znacznie zredukować koszty jego utrzymania.

  System BMS składa się z kilku modułów, w tym:

  • czujników, które zbierają dane o różnych parametrach środowiskowych w budynku, takich jak temperatura, wilgotność powietrza, jakość powietrza, natężenie światła itp.;
  • regulatorów, które odpowiadają za sterowanie urządzeniami, takimi jak klimatyzatory, grzejniki, wentylatory, itp.;
  • interfejsów użytkownika, które pozwalają na programowanie i kontrolowanie systemu za pomocą paneli sterujących lub oprogramowania komputerowego.

  Jak działa system BMS - zintegrowany system zarządzania budynkiem?

  System BMS, czyli zintegrowany system zarządzania budynkiem, działa na zasadzie zbierania informacji z różnych czujników i urządzeń, przetwarzania ich w centralnym systemie, a następnie sterowania urządzeniami i systemami w budynku, w celu osiągnięcia optymalnej wydajności energetycznej, bezpieczeństwa i wygody użytkowników.

  System BMS działa w oparciu o programowalne algorytmy, które są zaprogramowane do podejmowania decyzji na podstawie informacji otrzymywanych od czujników. Algorytmy te biorą pod uwagę różne czynniki, takie jak temperatura, wilgotność, natężenie światła, obecność ludzi w pomieszczeniu itp., aby zoptymalizować ustawienia systemów i urządzeń w budynku.

  Zalety systemu zarządzania budynkiem BMS

  System zarządzania budynkiem (BMS) to rozwiązanie, które umożliwia kompleksową kontrolę i zarządzanie różnymi aspektami funkcjonowania budynku. Zaletami BMS są optymalizacja kosztów, zwiększenie komfortu dla użytkowników, poprawa efektywności energetycznej oraz automatyzacja procesów, co pozwala na zmniejszenie kosztów utrzymania i poprawienie wydajności budynku.

  Oferowane przez nas systemy BMS

  System kontroli dostępu

  Umożliwia kontrolę dostępu do różnych stref budynku poprzez wykorzystanie kart zbliżeniowych, kodów PIN lub biometrycznych.

  Sygnalizowanie włamania i napadu

  System ten wykrywa próby włamania lub napadu i sygnalizuje je odpowiednim alarmem lub powiadomieniem.

  System sygnalizacji pożaru

  Umożliwia wykrycie i sygnalizację pożaru, a także uruchomienie systemu przeciwpożarowego.

  System monitoringu

  Umożliwia monitorowanie różnych obszarów budynku za pomocą kamer wideo oraz innych czujników.

  Sterowanie zewnętrznymi roletami okiennymi

  Umożliwia zdalne sterowanie roletami, co pozwala na optymalizację oświetlenia naturalnego oraz regulację temperatury.

  Sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją

  Umożliwia automatyczne sterowanie systemami grzewczymi, klimatyzacyjnymi oraz wentylacyjnymi, co pozwala na oszczędność energii i poprawę efektywności energetycznej budynku.

  Sterowanie oświetleniem

  Umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, co pozwala na optymalizację kosztów oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu dla użytkowników budynku.

  System BMS to kompleksowy system zarządzania bateriami, który monitoruje, kontroluje i zarządza procesem ładowania i rozładowywania baterii. System BMS składa się z kilku komponentów, w tym z modułów pomiarowych, kontrolerów ładowania, modułów zarządzania energią oraz oprogramowania.