}
Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaOfertaAUTOMATYKA

AUTOMATYKA

  • Oferujemy systemy automatyki czołowych producentów: Schneider Electric, Siemens, Trend.
  • Realizujemy automatykę węzłów cieplnych, kotłowni,  systemów wentylacji, oświetlenia, sterowania roletami.
  • Dostarczamy elementy peryferyjne automatyki oraz DDC.
  • Projektujemy i wykonujemy szafy automatyki
  • Wykonujemy kompleksowo instalacje automatyki

   

  Automatyka budynków

  Automatyka budynków dla wielu osób stanowi uosobienie sukcesu zarówno dla wszystkich inwestorów, jak i architektów czy projektantów. W rzeczywistości automatyka budynkowa oparta na faktycznych instalacjach montowanych w budynkach efektywnie funkcjonuje dopiero od kilku lat (wcześniejsze modele były jedynie modelami pokazowymi, nie stosowanymi w jakichkolwiek budynkach). 

  Automatyka budynków obejmuje dość szeroki zakres zagadnień. Ogólnie rzecz ujmując jest to cały szereg instalacji umieszczonych w budynku sprawiający, że lokatorzy czy osoby użytkujące dany budynek w wielu kwestiach mogą opierać się na działaniu elektroniki. Automatyka budynków to nie tylko system wind pozwalających na szybkie i nie wymagające wysiłku przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami budynku, ale również systemy grzewcze czy wentylacyjne, które automatycznie w zależności od potrzeb dopasowują swoje parametry do aktualnej sytuacji w budynku. 

  Automatyka budynków ma swoje pewne cele i założenia. Dzięki montażowi wszelkiego rodzaju instalacji można przede wszystkim:

  • znacząco zaoszczędzić na wydatkach związanych z zużyciem energii,
  • podwyższyć komfort wynikający z korzystania z wielu udogodnień w budynku, 
  • zwiększyć bezpieczeństwo na terenie całego budynku oraz posesji go otaczającej. 

   

  Nie da się ukryć, że stopniowo wzrastają koszta związane z użytkowaniem energii. Choć początkowo wydawać by się mogło, że automatyka budynkowa wymaga poniesienia pewnych kosztów, to jedna w perspektywie kilku najbliższych lat, takie zautomatyzowanie budynku daje mnóstwo pozytywnych korzyści, jak i przede wszystkim oszczędności.