}
Aktualnie znajdujesz się na: Strona głównaOfertaAUTOMATYKA

AUTOMATYKA

  • Oferujemy systemy automatyki czołowych producentów: Schneider Electric, Siemens, Trend.
  • Realizujemy automatykę węzłów cieplnych, kotłowni,  systemów wentylacji, oświetlenia, sterowania roletami.
  • Dostarczamy elementy peryferyjne automatyki oraz DDC.
  • Projektujemy i wykonujemy szafy automatyki
  • Wykonujemy kompleksowo instalacje automatyki

   

  Automatyka budynków i system zarządzania budynkiem to dziedzina, która z roku na rok zyskuje na popularności. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest wyposażenie domu w odpowiednie systemy automatyki budynków, które usprawniają funkcjonowanie i zwiększają efektywność energetyczną. Dzięki nowoczesnym technologiom można teraz całkowicie zautomatyzować zarówno procesy zarządzania budynkiem, jak i systemy bezpieczeństwa.

  Automatyka budynków - co to jest?

  Automatyka budynków to system, który pozwala na zdalne sterowanie różnymi elementami budynku. Są to przede wszystkim systemy automatyki, które umożliwiają sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, ale także kontrolę dostępu do budynku oraz systemy bezpieczeństwa. Automatyka budynkowa umożliwia również zbieranie i analizowanie danych dotyczących zużycia energii, co pozwala na jeszcze lepsze zarządzanie budynkiem i zwiększenie jego efektywności energetycznej.

  Zalety automatyki budynkowej

  Automatyka budynkowa przede wszystkim pozwala na zwiększenie komfortu życia w budynku. Dzięki zdalnemu sterowaniu elementami budynku, użytkownicy mogą dostosować ustawienia do swoich potrzeb, a także zwiększyć bezpieczeństwo poprzez kontrolę dostępu i systemy alarmowe. Automatyka budynkowa przyczynia się również do oszczędności energii, poprzez automatyczne wygaszanie świateł i regulację temperatury. Dzięki temu koszty eksploatacji budynku są znacznie mniejsze.

  Automatyka budynków - szerokie możliwości

  Systemy sterowania instalacją elektryczną, oświetleniem i roletami

  Instalacje elektryczne, oświetlenie i rolety mogą być kontrolowane za pomocą rozbudowanych systemów automatyki. Dzięki temu użytkownicy budynku mogą w łatwy sposób dostosować ustawienia do swoich potrzeb, a także zwiększyć oszczędności energii poprzez automatyczne wygaszanie świateł i regulację intensywności oświetlenia. Systemy sterowania roletami pozwalają na optymalizację nasłonecznienia, co wpływa na zmniejszenie kosztów związanych z klimatyzacją.

  Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

  Systemy automatyki budynkowej pozwalają na zdalne sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją, co pozwala na oszczędności energii. Dzięki temu systemy mogą automatycznie dostosowywać temperaturę w zależności od aktualnej pogody czy zapotrzebowania na ogrzewanie, co znacząco wpływa na efektywność energetyczną całego budynku.

  Sterowanie systemami bezpieczeństwa

  Sterowanie systemami bezpieczeństwa jest równie istotne jak kontrola dostępu. Dzięki systemom automatyki budynkowej możliwe jest zintegrowanie różnych systemów bezpieczeństwa, takich jak kamery monitoringu, czujniki ruchu czy czujniki dymu, co umożliwia szybką reakcję na zagrożenia oraz skuteczne zapobieganie sytuacjom awaryjnym. Ponadto, w przypadku awarii systemu, właściciele budynku zostaną natychmiast poinformowani i będą mogli podjąć odpowiednie kroki.

  System automatyki budynków

  Systemy automatyki budynkowej oferują szerokie możliwości zastosowania, zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i użytkowych. Oto niektóre z zastosowań automatyki budynkowej:

   

  • Zwiększenie bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu systemów alarmowych, systemów monitoringu wideo i kontroli dostępu.
  • Poprawa efektywności energetycznej poprzez optymalizację pracy instalacji, takich jak oświetlenie, klimatyzacja i ogrzewanie, co pozwala na zmniejszenie kosztów energii elektrycznej i cieplnej.
  • Zwiększenie komfortu użytkowników dzięki możliwości sterowania różnymi instalacjami w budynku, takimi jak oświetlenie, rolety czy klimatyzacja.
  • Poprawa efektywności ekonomicznej budynku dzięki systemom zarządzania budynkiem, które pozwalają na monitorowanie i optymalizację kosztów związanych z eksploatacją budynku.

   

  Automatyka budynków to inaczej po prostu zarządzanie budynkiem. Systemy zarządzania budynkiem pozwalają na łatwe i skuteczne monitorowanie zużycia energii, co umożliwia znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Dodatkowo, dzięki możliwości monitorowania zużycia energii, możliwe jest także dostosowanie systemów automatyki budynkowej w celu poprawy efektywności energetycznej całego budynku.

  W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o inteligentnych budynkach, które pozwalają na jeszcze większą kontrolę nad otoczeniem oraz poprawę komfortu życia mieszkańców. Inteligentny budynek staję się staję się możliwy do zbudowania dzięki automatyce budynkowej.